Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vtáhnutí do příběhu
Hra začíná přesně tam, kde končí Most Wanted. Utekl jste zpět do svého rodného města, Palmont City, které jste již jednou měli pod palcem. Vaše vydobytá pověst z minula je ta tam. V kaňonu se snažíte ujet se svým BMW M3 GTR starému známému seržantu Crossovi, který vás stále sleduje. To se vám nepovede, protože vám v cestě bude překážet kamión, o něhož se zákonitě rozsekáte. Cross vás zatkne a vaše auto navždy zabaví. Musíte si tedy vybrat nové auto a získat zpět svou pověst a své město.

 

Parťáci
Nikky vám nyní představí novou, velmi užitečnou funkci. Ve hře totiž máte svojí partu a tím pádem také své parťáky. Existují tři druhy parťáků – Blockeři, Skauti a Tahouni. Hned na začátku hry získáváte svého prvního parťáka a tím je Neuville, super Blocker - za úkol má (pokud mu to přikážete patřičnou klávesou) nabořit nějakého protivníka, a to aby byl na co nejdelší dobu mimo. V průběhu hry samozřejmě získáte i další členy. Skauti mají za úkol vyhledávat zkratky a Tahouni jedou před vámi a dělají vám vzdušný vír, takže poté jedete rychleji. Kromě toho mají také různé zvýhodňovací bonusy – snížení napětí po závodě, navýšení každé výhry o 200 dolarů... Další výhodou je, že v závodě nemusíte vyhrát vy, ale stačí, když vyhraje člen vaší party. Parťáci se snaží být stále co nejblíže u vás, aby vám mohli pomáhat. Zajímavé ale je, že jsou setsakra rychlí, protože Blocker někoho nabourá, je 10 vteřin za vámi a náhle vás dojede. To je taková menší nedokonalost v závodech. Další členové, kteří se během hry přidají: Sal, Yumi, Colin, Nikky,...

 

Útěk před policií
Již víme, jak zacházet s parťákem a teď vás nahání policie. Musíte jim samozřejmě utéct. Hledanost je zatím nízká, ale i tak poprvé poznáme, jak se policie zlepšila a jak nám bude otravovat v závodech a ježdění. Stejně jako v Most Wanted jsou ve hře místa, která zboříte a třeba taková „kobliha“ spadne před policejní vozy, takže se hned lépe utíká. Když už vás nesledují, ale stále jsou nablízku, můžeme zajet do zón, kde se napětí uklidňuje rychleji.

 

Garáž
Teď nám je představena garáž. Všechno pojíždění po městě za hledáním prodejen je pryč. Všechno totiž nalezneme jen a pouze v garáži. Teda až na prodejny aut, ale ty se nám na mapě objeví také. V garáži je opravdu vše – mapa závodů, autosculpture, výkonostní tuning, vzhledový tuning, možnost využití bonus karet...

 

Gang Bushido
Začínáme v Downtownu na území, na kterém vládne gang Bushido, jehož bossem je Kenji (ano, Kenji známý z dema) a jeho károu je Mazda RX-7. Čeká tu na nás 14 závodů. Poté, co získáme všech 5 částí Downtownu, se dostaneme k závodu s bossem. Pokud ho vyhrajeme, nabídne se Canyon Duelu. Pozor dávejte na svodila, která jsou lehce prorazitelná - pak pro vás závod končí. Po poražení Kenjiho získáme pod svojí vládu Downtown a zpřístupní se nám další 2 části města. Také se vám ozve někdo z Kenjiho gangu s tím, že chce přejít k vám. Tradicí po získání části města je uspořádat Závodní bitvy, na které přijede dost a dost závodníků.

 

Další 2 gangy a 2 části města
TFK – Tento gang vládne části města Fortuna. Jeho bossem je namyšlený Wolf, který chodí jedině v dlouhém kabátu a jezdí v Astonu Martin DB9. Canyon Duel se jede ve West Canyonu. Fortuna je rozdělena na 5 částí a jede se v ní 14 závodů. 21st Street. Tomuto gangu vládne Angie – žena za volantem americké klasiky Dodge Charger R/T. Vládnou území zvaném Kempton, jež je rozděleno taktéž na 5 částí se 14ti závody. Canyon Duel se jede v East Canyonu. Stejně jako po získání Downtownu uspořádáme Závodní bitvy. Po získání Kemptonu a Fortuny se zpřístupní poslední část města.

 

Poslední část města
Právě jsme se dostali do Silvertonu. Tato část je rozdělena na 7 částí a jede se v něm 20 základních závodů. Zde vládne gang Stacked Deck a jeho boss je Darius a vlastní nadupanou káru Audi Le Mans Quattro. Potom, co ovládnete tuto část města, budete pracovat pro Dariuse a budete závodit proti bossům, které jsme již porazili. Posléze se dostáváme k závodu s Dariusem, který bude dlouhý, perný a určitě se vám nepovede na první pokus.

 

Závěr
A to je vše. Kariéra hry je za námi. Zase vládneme svému městu. EA nám pustí závěrečné credits, které nejdou přeskočit. Hra těm zkušenějším nezabrala ani 24 hodin čisté herní doby, a to i v případě, že si hru naplno užili. Pokud mezi závody skáčete po mapě, vyhráváte závody na 1. pokus a máte štěstí na policii, tak jste si nezahráli možná ne více než 10 hodin. Teď si máte možnost ještě zajet výzvy pro zpřístupnění posledních dílů nebo on-line hru se závodníky z celého světa. Mno a za rok u dalšího NFS zase ahoj! :)